Ogłoszenia duszpasterskie
12 lipca 2015 — 15 niedziela zwykła


1. W czasie wakacji Msze św. w naszym kościele odprawiamy w porządku niedzielnym: o godz. 700, 900, 1100 i 1800. Przez okres wakacji okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą podczas Adoracji. Msza św. sobotnia o godz. 700 na okres wakacji jest zawieszona.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
• w poniedziałek –– św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
• w środę –– św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
• w czwartek –– Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel –– NMP Szkaplerznej.
3. Jak co roku w sierpniu w dniach od 6 do 11 sierpnia organizowana jest kolejna już, XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Dla zainteresowanych bliższe szczegóły w przedsionku kościoła.
4. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z form wypoczynku i modlitwy organizowanych przez Księży Sercanów –– Pielgrzymka Radomska, Wakacje z Bogiem. Szczegóły na stoliku w przedsionku kościoła.
5. Uprzejmie proszę wszystkich parafian o zrobienie porządku na cmentarzu przy grobach swoich bliskich po ostatnich nawałnicach. Serdecznie dziękuję.
6. Zachęcam również do pogłębiania naszej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły, m.in. o księdzu, który posługiwał zaledwie przez 2,5 miesiąca oraz o polskiej misjonarce świeckiej w Ameryce Południowej.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Misjonarze polscy z całego świata proszą nas o pomoc w zakupie różnych środków transportu. Poprzez włączenie się do Akcji Święty Krzysztof pomożemy w zakupie kolejnych misyjnych pojazdów. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
8. Intencje Mszy św.
9. „Żywe jest słowo Boże i skuteczne” –– mówi św. Paweł. Przyniesie ono owoc, jeśli będziemy go słuchać i z pokorą przyjmować. Miłej niedzieli wszystkim parafianom i gościom odwiedzającym nasz kościół.