Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

16.02.2014 r.

 

 

1.    Zapraszamy na Msze św. w naszym kościele, które odprawiamy o godz. 7.00, 9.00 11.00 i 18.00 w niedzielę a w dni powszednie o 18.00.

2.    W liturgii kościoła w tym tygodniu w sobotę obchodzimy święto Katedry Św. Piotra.

3.    Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 16.30.

4.    Zapraszamy do pielgrzymowania. W tym roku jak ogłaszaliśmy do Ziemi Świętej w dniach 4-11 września. Pielgrzymując włączamy się w wielowiekową tradycję pielgrzymowania do miejsc uświęconych życiem i działalnością naszego Zbawiciela. Zgodnie z tą tradycją istotę naszego pielgrzymowania stanowi „dotknięcie” tych miejsc, wysłuchanie fragmentów Pisma św. relacjonujących wydarzenia, które się tam rozegrały, udział we Mszy św. oraz wspólnotowa i osobista modlitwa. Tak, więc pielgrzymowanie po Ziemi Świętej jest znakiem duchowego spotkania z Jezusem. Konieczne, więc jest duchowe przygotowanie na to spotkanie przez osobistą modlitwę i zebranie intencji, z którymi udamy się do ziemskiej ojczyzny Jezusa. Tych, którzy wyrazili chęć wyjazdu i tych jeszcze niezdecydowanych zapraszam na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00 będzie to pierwsze nasze duchowe przygotowanie do pielgrzymki i spotkanie z tymi, z którymi będziemy wspólnie pielgrzymować.

5.    W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na szczególne potrzeby naszej świątyni - odnowienie kościoła, które rozpoczniemy, jeżeli Bóg pozwoli na początku lipca. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru firmy z kilku ofert, które wpłynęły i które rozpatrujemy by wybrać solidną i niedrogą. Do końca miesiąca można jeszcze złożyć ofertę, jeśli ktoś z miejscowych mógłby podjąć się tego zadania. Są jeszcze sprawy otwarte: zmiana elewacji lastrikowej w przedsionku, ewentualnej elewacji wokół kościoła pod oknami by łatwo można było te zabrudzenia z nad kaloryferów, które się wcześniej czy później pojawią usunąć bez konieczności ponownego malowania za kilka lat. Samo pomalowanie farbą zmywalną nie do końca rozwiąże problem. Trochę nakładów będzie też wymagała wnęka koło tabernakulum by wyeksponować elementy mozaiki. Jest też do pomalowania zakrystia potrzebna wymiana tam posadzki. Są w przygotowaniu propozycje rozwiązań odnowienia świątyni będą one do wglądu. Nad nimi razem z Radą będziemy się pochylać w najbliższym czasie by wybrać najlepsze rozwiązanie. Proszę o modlitwę w tej intencji dziękując za ofiary, bo od nich zależy także, to, co zostanie zrobione i w jakim zakresie. Szczególnie Bóg Zapłać za ofiary na tacę w ostatnią niedzielę miesiąca.

6.    Trwa karnawał wielu katolików zapomina o Bogu jego przykazaniach. Dlatego przed Środą Popielcową, która już za dwa tygodnie, Kościół zachęca do modlitwy błagalnej i wynagradzającej za grzechy swoje i bliźnich. Każdego roku we wtorek, przed Środą Popielcową, Sercanie przeżywają Dzień Wynagrodzenia. Podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu łącząc się z Jezusem modlącym się i cierpiącym w Ogrójcu, przepraszamy Serce Jezusa za nasze osobiste grzechy, grzechy naszych wspólnot, jak i grzechy tkwiące w strukturach społecznych i politycznych. W ten Dzień Wynagrodzenia od wielu lat włączają się parafianie i wszyscy, którzy uczęszczają do naszego kościoła. Już teraz zapraszamy do modlitwy i adoracji osobistej by dziękować za „To Serce, które tak bardzo ukochało” i przepraszać, że Jezusowe Serce „w zamian otrzymuje nawet od tych najbardziej umiłowanych tylko oziębłość, obojętność i niewdzięczność. Tego dnia we wtorek, za dwa tygodnie - 4. Marca wieczorem Mszą św. O godz. 18.00 rozpoczniemy również nasze Rekolekcje Wielkopostne. W Środę Popielcową przyjmiemy zewnętrzny znak pokuty - popiół. Kolejny dzień rekolekcji - I czwartek będzie dniem pojednania, dniem spowiedzi, wewnętrznego oczyszczenia i w I Piątek - 7 marca zakończymy rekolekcje, dziękując Bogu za Jego serce pełne miłości. W przeżycie Wielkiego Postu wprowadzi nas ks. Wiesław Pietrzak - sercanin, który te rekolekcje, przeprowadzi. Prosimy o modlitwę by Rekolekcje były owocne i w intencji Ks. Wiesława. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8.    Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień.

9.    Niech dar Bożego błogosławieństwa pomaga nam zachować Jego prawo i wypełniać przykazania. To jest droga naszego powołania i naszego szczęścia. Idźmy nią z radością i bądźmy światkami Bożej miłości.